Hlasování

Ulti Clocks content
ESENCE BACHOVY KVĚTOVÉ TERAPIE

Jednou z léčebných metod alternativní medicíny je Bachova květová terapie. Tuto terapii objevil Dr. Edward Bach (1886 - 1936). Dr. Bach po vystudování medicíny zastával různé posty v londýnských nemocnicích. Při tom si začal více všímat lékařů a jejich pacientů a zjistil, že lékaři se málo nebo vůbec zajímají o pacientův duševní stav nebo jejich povahu, což on sám považoval za klíč k nemoci a uzdravení.

 

Byl přesvědčený o existenci jednoduché metody léčení, kterou  budou  moci snadno používat všichni lidé, nejenom lékaři. Počátkem roku 1919 získal místo bakteriologa v Londýnské homeopatické nemocnici a začal studovat knihy Samuela Hahnemanna, zakladatele homeopatie. V září 1928 při své cestě do Walesu objevil dvě z jeho budoucích 38 esencí - Kejklířku skvrnitou a Netýkavku žlázonosnou. Po návratu do Londýna z nich připravil homeopaticky lék a začal jimi s velkým úspěchem léčit své pacienty. Postupně objevil 38 květových esencí s přesným udáním účinků.

 

Tyto esence jsou připravovány z květů nejedovatých, planě  rostoucích rostlin a stromů. V současné době se esence připravují dvěma základními metodami- sluneční a vařící. Obě jsou velice snadné na přípravu. Pravidelné, nepoškozené květy se v plném rozkvětu odstřihávají, aby se jich nedotkla lidská ruka, a nechávají se spadnout na hladinu vody v misce. V případě sluneční metody se miska s vodou, jejíž hladina je pokryta květy příslušné rostliny, nechá stát několik hodin na slunci. Potom se do odměrného válce přecedí voda, která zatím přijala životní energii dané rostliny a smíchá se s určitým množstvím alkoholu. Takto vzniká Matečná tinktura. Přidáním dvou kapek Matečné tinktury do lahvičky naplněné 20 ml čisté pramenité vody se připraví esence k používání.

 

Užívají se obvykle 4 krát denně 4 kapky pod jazyk, nebo se mohou nakapat do jakéhokoli nápoje. Esence se můžou také kombinovat podle druhů potíží. Nejznámější z těchto kombinací je někdy nazývaná jako 39. esence - Krizová, nebo také jako Kapky první pomoci. Je složena z pěti esencí a používá se při jakémkoli psychickém otřesu, zamezuje následkům šoku a pomáhá zvládnout nepříjemné události jako např. nehody, návštěva zubaře, operace, stav po obdržení špatné zprávy, náhlé uleknutí, porod, úraz, psychické rozrušení.

 

Tuto Krizovou esenci používají i strážníci v Londýně, pokud se dostaví k nehodě dříve než lékař. Jejím podáním se u zraněných zamezí následkům šoku a tím může i esence zachránit život. Bachovy esence jsou vyráběny v Mount Vernon v oxfordském  hrabství, Kde Dr.Bach žil a pracoval. Lidé, kteří je vyrábějí, přesně dodržují metody a postupy Dr. Bacha. Filozofií tohoto systému léčení je jednoduchost, úplnost a uzdravování sebe samého.

 

Cílem této terapie je vysílat energetické impulsy z namíchaných kapek do oblasti duševní - citové a ta zase následně vysílá impulsy do oblasti tělesné. Mezi energií esence a lidskou energií se vytvoří vztah a tím se stimulují harmonické vibrace lidského těla. Esence působí na to, čemu říkáme negativní emoce - např. strach, vyčerpanost, nedostatečné sebevědomí, pýcha, žárlivost, nejistota, podrážděnost. Ty často vedou k blokaci energie a tím i k možnému propuknutí nemocí. Esence pomáhají odstranit zablokovanou energii a tím se člověk dostane zpět do harmonického vyváženého duševního stavu. Proto je někdy tato metoda nazývána léčbou  obnovením harmonie vědomí.

 

Esence jsou zcela bezpečné a vhodné pro všechny věkové kategorie i těhotné ženy. Nevyvolávají závislost, nežádoucí účinky ani alergie. Proto se používají i při odvykání kouření, při hubnutí, při nesoustředěnosti dětí ve škole. Mohou  se bezpečně  kombinovat se všemi formami léčení. Jejich použití je velmi široké např. u depresí, komplexů, osobních problémů ve vztazích, potížích s učením, úzkostí, různých formách strachu, pocitech viny, sklíčenosti  apod.

 

Dnes tuto metodu používají nejen léčitelé, ale i někteří lékaři jako doplněk své celostní léčby. Je pozoruhodné, že obdobný systém léčby  údajně používali i Druidové. Za Druidy byli označováni filosofové a kněží keltského národa. Druidové věřili v jednotu člověka a přírody a díky hlubokému pochopení přírody i magických znalostí měli obrovskou moc. Používali stejného postupu k výrobě svého "dubového nápoje", který podávali nemocným.

 

Tato léčba mi osobně hodně pomohla v okamžicích největších životních obtíží a depresí. Proto jsem hledala někoho, kdo by jejich vibrace ztvárnil formou obrázků. Moje volání se splnilo a já jsem potkala Evičku Lipinovou, která pracuje mj.také technikou automatické kresby. Jako v životě nic není náhoda, tak obě víme, že naše setkání bylo plodné a užitečné pro obě. A tak - zde je odkaz na její webové stránky: http://duhovaposelstvi.blog.cz/

 

 

 

 

 


Rescue remedy 10ml –Krizová esence

Rescue Remedy je nejznámější a nejvíc rozšířená esence. Pomáhá zachránit život v nouzi, zamezuje energetickému šoku a zabraňuje následkům šoku. Za šok nebo nouzovou situaci je možno považovat vše, co otřásá psychikou - náhlé bouchnutí dveří, nepříjemná rodinná událost nebo tělesný úraz. Rescue Remedy nenahradí lékařskou odbornou pomoc, ale může zabránit různým komplikacím ještě před příchodem lékaře. Je důležité mí kapky pořád u sebe, v autě, kabelce, v domácí lékárničce. Při úrazech nebo náhlých událostech pomáhají kapky i těm, kteří pouze "přihlížejí" nebo kteří ošetřují. Bach Rescue Remedy Vám pomáhají v následujících situacích: - když je člověk duševně zmatený: rodinná hádka, nepříjemná zpráva ... - když člověka čeká nepříjemná událost: návštěva zubaře, rozvodové řízení, zkoušky, operace ... - strach z nepříjemného pádu, kousnutí zvířetem ... - změna pracovního prostředí, bydliště ... Krizová esence se skládá z pěti následujících esencí: Slívy třešňové (Cherry Plum), Netýkavky žlázonosné  (Impatiens), Bílé lesní révy (Clematis), Devaterníku penízkovitého (Rock Rose) a Snědku okoličnatého (Star of Bethlehem). Dávkování je individuální, podle situace, ve které se právě ocitáte. V akutních případech se užívají čtyři kapky, které se nakapají do sklenice s vodou a pijí se po douškách. Šokový stav se začne pomalu uvolňovat. Potom lze postupně totéž zopakovat po 15, 30 nebo 60 minutách. Když nemáte po ruce vodu, lze kapky užít i nezředěné. Při bezvědomí se nakapají kapky na rty, dásně, spánky za ucho nebo zápěstí. Mohou se užívat i formou zábalu, obvazu, obkladu při menších zraněních, spáleninách a podobně.

 

Rescue remedy – Regenerační krém 30g

Krizový krém je krémovou podobou Krizových esencí, který se osvědčil i při masážích (nanáší se před masážním prostředkem), při běžných kožních nemocněních, ale také při podráždění pokožky, například při sportu, běhu a podobně. Má stejné složení jako kapky, ale obsahuje navíc Crab apple (pocit špíny, nečistoty).

 

Rescue remedy krizový sprej 20ml

Klidní emocionální krize. Pomáhá předcházet stres a napětí. Tento unikátní lék, speciálně vyvinut k zabránění emocionální krize a extrémního strachu, je neocenitelný k zamezení a uvolnění každodenního stresu a napětí. Recept je speciálně vyvinut k tomu, aby se člověk naučil zvládat extrémní emocionální krize, jako třeba bolestné ztráty, rozchod, rozvod, ztráta atd. a je ideální k předcházení stresu a zklidnění a relaxaci těla a mysli. Je to první a jediný produkt, který nabízí originální „záchranný recept“ plus účinnou kombinaci Květové záchrany v jednom spreji. Tento doplňkový „záchranný mix“ speciálně napomáhá při všech druzích strachu a z toho vyplývající spirálovitý růst negativních myšlenek. Záchranný sprej je jediná bezalkoholová záchranná kombinace z celého sertimentu Bachový květových esencí a proto ji mohou používat opravdu všichni, od dětí po domácí zvířata a dokonce i dobytek. Tento elegantní sprej se hodí do každé kabelky, kapsy nebo krabičky poslední záchrany.

 

 

 
Valid XHTML and CSS.