Hlasování

Ulti Clocks content
REFLEXNÍ LYMFATICKÁ MASÁŽ
Dočasně převzato z internetové adresy: http://reflexniterapie.webpark.cz/Reflexni_lymfaticka_masaz.htm
 
Lymfatický (nebo také mízní) systém se podobá krevnímu oběhu. Je důležitou součástí imunitního systému. Po celém těle sbírá a shromažďuje škodliviny a odpadní a toxické látky a odvádí je z těla ven. Děje se to tak, že lymfatické kapiláry nasávají v tělní tkání zplodiny a odvádí je lymfatickými cestami (lymf. cévy, lymf. uzliny) do krevního oběhu a následně do ledvin, aby byly vyloučeny z těla ven.

Nadměrné zatížení lymfatického systému se projevuje únavou, sníženou schopností organismu čelit zátěži, infekčním chorobám a jiným nemocem, otékáním nohou, především v oblasti kotníku, otoky v oblasti břišní nebo v obličeji, zduřením uzlin, celkovým oslabením imunitního systému i psychickým podrážděním. Dlouhodobé přetížení tohoto systému vede, spolu s dalšími faktory, ke vzniku nádorových onemocnění.

Lymfatická masáž podporuje pohyb lymfy a tím i přepravu látek v ní obsažených (buněčných zbytku, tkáňových bílkovin, mastných kyselin, vody apod.), urychlí čištění organismu a pomůže mu zbavit se škodlivin a vyloučit je z těla ven.

Cirkulaci lymfy lze podpořit různými způsoby: přiměřeným pohybem svalstva, bylinami, speciálními masážními přístroji, ruční masáží vybraných částí těla nebo také  r e f l e x n í  l y m f a t i c k o u   m a s á ž í.

Při reflexní lymfatické masáži lze pomocí jemné masáže chodidla bříšky prstů odlymfovat celé tělo (hlavu, šíji, paže, hrudník, břicho, pánev, dolní končetiny). Lymfa se odvádí přesným a cíleným hlazením reflexních zón chodidla konečky prstů, které slouží jako "čistící světélka", prosvětlující každý koutek v těle, kde se lymfa nachází, a "šroubováním" lymfy do hlavních lymfatických uzlin v těle, za průběžné podpory činnosti především ledvin, srdce, sleziny, střev, brzlíku.

Lymfatická masáž odlehčí organismu zatíženému nemocí, přemírou škodlivin či nadměrnou psychickou či fyzickou zátěží a nastartuje nebo podpoří fungování vlastního imunitního systému těla. Pohyb a odtok lymfy může způsobit i rozpouštění psychických bloku. Opakovaná Iymfatická masáž  je nezbytnou součástí léčby onkologických onemocnění.
 
 
Valid XHTML and CSS.