Hlasování

Ulti Clocks content
BAŇKOVÁNÍ
Jemné  a  citlivé  masáže  k uvolnění svalů a jejich blokád, nebo k masáži  bolestivých  otoků.  Baňkování  probudí váš lymfatický systém, odplaví  z těla  toxiny  a  další škodlivé látky. Historie baňkování: metoda  baňkování  je  známá  již déle než pět tisíc let. První zmínky pocházejí z Mezopotámie, od starých indiánů, ze staré Číny, ale i z jiných částí světa. Účinná doba působení masáže baňkováním je mezi 5 a 20 minutami, někdy pravidelně 2-3krát v týdnu.
 
 
Počet návštěv není limitován, příznivé účinky jsou postřehnutelné již po prvních aplikacích baňkování. Přikládání baněk na postižená místa se provádí těsně po ohřátí vzduchu uvnitř baňky nad otevřeným plamenem. Přikládáme baňky na jednotlivé konkrétní akupresurní  body.

 

Podtlak, který vznikne ochlazením vzduchu v baňce, vtáhne dovnitř pokožku, která se rychle prokrví a zčervená. Při aplikaci může docházet k tvorbě krevních podlitin podobných modřinám, tyto však nejsou bolestivé a po několika dnech mizí. Baňkování způsobí intenzivní prokrvení masírované tkáně. Pohybem baněk lze také provádět masáž.

 

Baňkování pomáhá odplavovat z těla všechny nečistoty potními žlázami a lymfatickým systémem; způsobí intenzivní prokrvení a následné pročištění krve a zlepšení krevního oběhu. Zároveň dochází při masáži k uvolnění ztuhlých svalů a k odstranění bolesti. Tuto metodu lze aplikovat i na kloub postižený otokem s vynikajícím účinkem.

 

Masáží šíje lze odstranit bolesti hlavy, potlačit migrénu a zároveň uvolnit svalstvo v této oblasti. Masáží bederní  páteře spolehlivě odstraní bolesti zad. Baňkování dokonce pomáhá při bolestivé menstruaci a při ledvinových potížích. Masáž baňkami v oblasti hrudní páteře pomáhá při suchém kašli, pomáhá ulevit při astma, zánětech průdušek a dalších obtížích spojených s kašlem.  

 

Je to výborná metoda i při problémech s močovým měchýřem a častých zánětech močových cest či gynekologických potíží. Masáž je účinná při všech bolestech – např. tenisový loket, zánětech s bolestmi kyčelního kloubu, bolesti kolenního kloubu, pomůže při otocích, způsobených namáháním kloubu či zraněním.

 

Baňkování při masáži chodidel pomáhá nejen při bolestech, ale i při gynekologických potížích, zlepšuje funkci srdce a napomáhá prokrvení končetin. Indikovány jsou jak traumatické stavy i chronické otoky, způsobené poruchou lymfatického systému. Dle tradiční čínské medicíny je „odnímání větru a chladu“ z těla nejdůležitějším úkolem terapeuta a neexistuje lepší prostředek, kterým toho dosáhnout, než právě baňkování.

 
Valid XHTML and CSS.